Świątynia Zagłady

Niewielka, mieszcząca się na jednej stronie gierka. Gracze tworzą grupkę badaczy, którzy stają u progów starożytnej świątyni Inków. Do gry potrzebna będzie gra Jenga (która odpowiada za mechanikę) oraz żetony lub zapałki (jako skarby). Celem jest nazbieranie jak największej liczby skarbów zanim przebudzi się Ten, Który Nie Ma Imienia – strażnik świątyni.

Informacje

Autor: Sil

Recenzje

Zgodzę się z Autorem, że to po pierwsze krótka, a po drugie gierka. Pomysł ciekawy i przyjemny, zawalony przez kompletnie zerowe wsparcie dla biednego mg. Abstrahując od tego, że to bardziej nowofalówka niż klasyczny rpg (co nie jest kryterium, ale myślałem, że pozostajemy w otoczeniu rzeczy eleganckich a nie hochsztaplerskich tricków), należy powiedzieć, że dwie dodatkowe strony zupełnie by tej propozycji nie zaszkodziły, a zdecydowanie pomogły.
Gra przypomina instrukcję obsługi Jengi z dodaną jakąś tam, nieistotną, narracją. Gdyby została wzbogacona o support dla uczestników a Autor zrezygnowałby z szaleństw językowych typu Świątynia Zagłady jest grą typu conflict resolution to byłoby fajnie. Ja miałem apetyt na soczystego hamburgera, zobaczyłem piękne zdjęcie w menu a dostałem ciamkatą bułę i to bez kotleta.
3.5/10
lucek

Świątynia zagłady - pomysł zaczerpnięty z dread rpg, ale wykorzystany w dobry sposób. wada systemu jest jego hermetyczność, autor operuje skrótami myślowymi i wiedza z rożnego rodzaju teorii rpg i indiasow, co nieobeznanemu czytelnikowi możne sprawiać problemy. mimo wszystko gra kompletna i grywalna.
ogólnie pomysł 4/5 setting — mechanika 3/5
ja-prozac

Nibykonkurs to ścieżka zdrowia dla kreatywnych mózgownic autorów gier. Ileż trzeba się nagimnastykować, aby wykorzystać wylosowane hasła w nietypowy, niespodziewany sposób!
Sil sprostał temu zadaniu. Złożył przed chwilą gotową grę, gdzie bohaterowie wcielają się w przeszukujących tajemniczą inkaską świątynię poszukiwaczy skarbów, bogactwa i przygód. Jednak owa tajemnicza inkaska świątynia nie jest taka znowu zwyczajna. Wewnątrz kryje się nienazwane, pradawne zło, które gotowe jest zniszczyć swoje własne gniazdo, kiedy tylko goście znajdą się zbyt blisko jego leża.
Ale na tym nie kończy się treść tego niesamowitego podręcznika o porażającej objętości pojedynczej strony a4. Metodą rozwiązywania konfliktów w świecie gry jest gra w… Jengę! Tak! A kiedy jenga runie, świątynia również! Dramatyzm, akcja, tempo, niepewność – tym na pewno pochwalić się może Sil ze swoją Świątynią Zagłady! Czy zdążysz zdobyć złoto i uciec zanim wrota zatrzasną się na zawsze?
Pomysł: Prosta idea, ale jak podana! (5+)
Treść i forma: Zwięźle, ale intrygująco i pociągająco. (5)
Estetyka: Bardzo schludnie i z dobrym smakiem. (5)
beacon

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.