Krolestwo Zachodzacego Slonca

Japonia wygrała II Wojnę Światową. Sumo jest najpopularniejszym sportem świata, a jen stał się jedyną walutą. Gracze to buntownicy, którzy stają do beznadziejnej walki z zasadami nowego, pogrążonego w dekadencji świata.

Informacje

Autor: malkav

Recenzje

Będzie się lała krew.
Po pierwsze primo - jeśli się aspiruje do grona autorów czegoś, co jest słowem pisanym oraz, w dalszym punkcie, opowieścią, narracją i spotkaniem ludzi, którzy używają Twojego produktu, to należy wykazać się elementarnym szacunkiem do swojego tworzywa. Tymczasem, w KZS mamy takie kwiaty: Ameryka południowa, zakorzeniona w umysłach, na szczycie panuje przywódca, zaszczuty audiencji u cesarza, uznano za nie ciekawe, początkowo atrybuty mają wartość 1 co określa typowy ludzki poziom jaki mają wszyscy ludzie, te ograniczenie and many, many more… Zupełny brak szacunku dla warstwy tekstowej, obrzydliwe, obrzydliwe niechlujstwo - mam wrażenie, że Autor nie przeczytał swojego tekstu. Pisanie z głowy bezpośrednio do czystopisu to domena wykfalifikowanych rzemieśników słowa - niestety, takiego skilla trzeba się nauczyć. A i tak potem swoje dzieło przeczytać trzeba, coby babole wyłapać.
Poza tym Mikucki to polskie nazwisko i śmiesznie brzmi u szefa Yakuzy. (strona 3, wers 6).
Dużo pracy przed Tobą. Albo po prostu czytaj to, co napiszesz. I nie zrażaj się złośliwym buractwem krytyka. Niemniej jednak, trochę pokory nie zaszkodzi - nie jedzie się przecież na wyścigi Formuły I z "Maluchem"…
2/10.
lucek

kraj zachodzącego słońca - pokazuje dobrze problem części gier zgłoszonych na nibykonkurs, nieudana probe streszczenia settingu na kilku stronach. możliwe do wykonania zadanie zostaje zepsute przez podejście dobre przy większej ilości stron i czasu, w skróconej formie świat jest bardzo fragmentaryczny i sprowadza się do niespójnego przedstawienia elementów uważanych przez autora za najważniejsze. Wrażenie nie jest najlepsze.
yakuza jako obrońcy tradycji nie razi tak bardzo jakby mogla, biorąc pod uwagę jej korzenie i historie.
ja-prozac

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 License.